1972 Avustralya, Tazmanya doğumlu Mary Elizabeth Donaldson 2004 yılında Danimarka Prensi ve tahtın varisi Frederik‘le evlenerek Prenses ünvanını aldı.

Aklınızdaki soruyu duyar gibiyim. Danimarka Prensi nasıl olurda ülkesi dışında, soylu olmayan bir Avustralyalıyla evlenebilir? Çok basit. Danimarka Kraliyet Ailesinde adettir, prens ve prensesler asla Danimarkalı biriyle evlenemezler. Farklı uyruktan eş seçmek zorundadırlar.

Taç

Prenses’in tacı Kraliçe ve eşi Prens Henrik’iın düğün hediyesi. Kendisi için özel tasarlandı.

Küpeler

Küpeleride Kraliçe ve eşi Prens Henrik’in düğün hediyesi. Platin üzerine monte edilmiş pırlantaları ve incilerden yapılmış. Bu el yapımı küpelerin tasarımcısı Marianne Dulong.

Duvak

Gelinin duvağı tüm kostümdeki en önemli parça. İrlanda dantelinden, iki parça şeklinde yapılmıştır. Merhume Kraliçe Ingrid’in annesi, İsveç Prensesi Margret’in hediyesidir. Kendisi bu duvağı 1905 yılında kendi düğününde, St.George Şapel’inde takmıştır. O zamandan bu zamana bu duvakla evlenen soylular; Kraliçe Ingrid,  Kraliçe Anne-Marie, Kraliçe Margarethe, Prenses Benedikt, Prenses Alexandra, Prenses Alexia ve son olarakta Prenses Mary’dir.

Makyaj

Prenses’in makyajı biraz porselen etkisi yaratmış olmasına rağmen, gelin saflığını ve kraliyetin soylu görüntüsünü destekleyecek nitelikteydi.

Gelinlik

Gelinlik parlak inci renginde tasarlanmış ve sırt kısmına 100 yıllık dantelle panel dikilmiştir. Bu panelde duvak gibi İrlanda dantelindendir. Gelinliğin inci renginde tasarlanmasının asıl nedeni de bu sırttaki parçayla uyumunu sağlamaktır.

Gelinliğin kolları, tasarımcı Uffe Frank tarafından “Zambak kolları” olarak nitelendirilmiştir; çünkü, kolların bitim yerleri zambağa benzetilmiştir.

Gelinlik tasarımında Prenses ve Uffe Frank beraber çalışmışlar ve Prenses’in fikirlerinden yola çıkarak tasarlanmış.

 

 

Düğünü izlemek için buraya tıklayın.

Düğün valsini izlemek için buraya tıklayın.

Düğün yemeğini izlemek için buraya tıklayın.

Düğünün panoramik görüntüsü için buraya tıklayın.

Not: Makaledeki tüm pembe yazılara tıklayarak detayların fotoğraflarını görebilirsiniz.

YENİ HABERLER

Pura Vida Bracelets

Pura Vida Bracelets

Aralık 22, 2013
Banc Sabadell

Banc Sabadell

Kasım 23, 2013
Yozgat Blues

Yozgat Blues

Kasım 23, 2013
Bitstrips

Bitstrips

Kasım 23, 2013

Paylaş

About Author

admin

(5) Okuyucu Yorumları

  1. good wedding! I want a prince jejeje :D

  2. I have to complete my thesis about Mary. May I use this photos?

    • Hi :) Of course you may, good luck on your thesis :)

  3. HArikaaaaaa 2 kez izledim düğünü süper

  4. Çok güzel detaylar vermişsiniz tebrik ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *